Cseh Farkaskutya Kennel

Az utolsó, farkassal való keresztezés 1983 -ban történt Libeovicében, egy Lady nevű farkas és egy Bojar von Schotterhof nevű német juhászkutya pároztatásával. Azóta a tenyésztés zártan folyik, azaz csak csehszlovák farkaskutyák vehetnek részt a fajta további tenyésztésében. 1982 óta már a civilek kutyáit is elismerik (addig is voltak náluk ilyen hibridek, de csak a katonaság kutyáit nevezték hivatalosan csehszlovák farkasebnek). Küllem Szerkesztés A csehszlovák farkaskutya testének hossza 10:9 arányban viszonyul a magasságához. A marja határozottan kirajzolódó és izmos, hátvonala masszív és vízszintes. Lágyéka izmos, fara rövid és nem széles. Magasan tűzött farkát lógva hordja, de amikor a kutya figyel, a farka szablya alakúvá görbül és kissé megemelkedik. Mellkasa széles, de nem ér le a szorosan illeszkedő könyökig. Lábai egyenesek, jól kirajzolódó ízületekkel; a mellső lábak eléggé közel vannak egymáshoz. Mellső mancsai kissé kifelé fordulnak, lábujjai hosszúak és íveltek. Az izmos nyak olyan hosszú, hogy a kutya az orrát könnyedén a földig tudja hajtani.

Cseh farkaskutya kennel

  • Henger utca 2
  • Csehszlovák farkaskutya – Wikipédia
  • Ha a pasi többet érez

Cseh farkaskutya kennel shop

Egygazdás kutya, az idegenekkel szemben visszafogott, tartózkodó, de a gyermekektől mindent eltűr. A kanoknál különösen oda kell figyelni a más kutyákkal való szocializációra. Nem való első kutyának, csak tapasztalt ebtartóknak. Nagyon ritkán ugat, inkább vonyít, mint az északi szánhúzó kutyák. Az Avesta, a szent szövegek gyűjteménye szerint Zarathustra ezt mondta: " Aki a kutyát farkassal párosítja, az vétkez a kutya ellen. " A figyelmeztetés ellenére "megszületett" ez a csodálatos kutyafajta. Cseh farkaskutya tenyészet Szerkesztés INGARIAN kennel Egyéb kutya-farkas hibridek Szerkesztés Saarloosi farkaskutya (Sarloos Wolfhond) Kunming kutya (Kunming dog) Tundra juhász (Tundra shepherd) Lupo Italiano Külső hivatkozások Szerkesztés Klub chovateľov československého vlčiaka SR Jegyzetek Szerkesztés ↑ Új Kutyarevű, VII. évfolyam, 1998. június, 4-6. oldal: A csehszlovák farkaskutya.

Főoldal > Fajtatörténet > Standard > Szukák > Kanok > Reménységek > Nyugdíjasok > Almok > Eladó kiskutyák > Fotóalbum > Kiállítások > Hírek > Linkek > In memoriam > Gazdit keresünk > Kapcsolat Molnár Edit Telefonszám: +36 30 265 0385 E-mail: Kiskutyák eladók a következő párosításokból: születési idő:: 2017. 09. 23. apa: anya: Finn Crying Wolf Ginger Crying Wolf Xanti Crying Wolf születési idő:: 2017. 26. Brutus Alba de Lupo Tamy Crying Wolf Ysaack Crying Wolf kan Yasu Crying Wolf születési idő:: 2017. 10. 11 Chili Crying Wolf Frida Crying Wolf Bedwyr Crying Wolf születési idő:: 2017. 11. 04. Alexi Wildchild Crazy Soul Mimosa Crying Wolf Cosmo Crying Wolf Carwyn Crying Wolf születési idő:: 2017. 12. 08. Brutus Alba de Lupo Aurora Crying Wolf Damir and Dexter születési idő:: 2017. 07. Cayle Vlci Tlapka Ivy Crying Wolf Abighail szuka

Cseh farkaskutya kernel.org

A csehszlovák farkaskutya (vagy Vlčák/Vlčiak) egy viszonylag fiatal fajta. 1955 -ben Csehszlovákia területén alakították ki a kárpáti farkas (Canis lupus lupus) és a német juhászkutya keresztezésével. A cél egy a német juhásznál egészségesebb munkakutya kialakítása. A kísérlet végül nem érte el eredeti célját, mivel a farkasvér miatt a csehszlovák farkaseb viszonylag nehezen kezelhető, de a fajta mégis elterjedt annyira, hogy az FCI elismerje 332-es standard számmal. Csehszlovák farkaskutya (Vlčák/Vlčiak) Fajtagazda ország Csehszlovákia / Szlovákia Osztályozás Csoport I. Juhász- és pásztorkutyák (kivéve svájci pásztorkutyák) Szekció 1. Juhászkutyák Fajtaleírás Osztályozó szervezet FCI Érvényes standard angol Kiadás éve 1999 A Wikimédia Commons tartalmaz Csehszlovák farkaskutya témájú médiaállományokat. Történet Szerkesztés 1955-ben Karel Hartl biológus és mérnök [1] próbálkozott meg (ekkor még sikertelenül) egy Brita nevű farkas és egy német juhászkutya keresztezésével a libejovicei tenyésztői bázison.

Cseh porcelán

Az első sikeres párosítás 1958 májusában történt Brita és egy Cesar z Brezoveho haje névre hallgató német juhászkutya között. A második vérvonal Brita és szintén egy németjuhász leszármazottjaiból áll, ezúttal az apát Kurt z Vaclavky-nak hívták. A harmadik vérvonal egy Argo nevű farkas, és egy rendőrkutya, Asta z SNB nászából származott, szintén Csehországból. Ez a három vérvonal adta a kezdetben CV-nek ( csehszlovák farkaskutya cseh nyelven) nevezett kutyák törzsállományát. A hetvenes években a legtöbb hibrid kutyát átszállították a Pozsony közelében lévő Malacka melletti tenyésztői telepre. Itt a tenyésztés nem volt akkora nyomás alatt, hogy a hadseregnek használható kutyákat tudjon produkálni, így a küllem egységesítésre is nagyobb figyelem összpontosult. Itt került a tenyészprogramba a harmadik farkas, Sark. Őt egy második és egy harmadik generációs hibrid szukával pároztatták (Xela z Pohranicni straze és Urta z Pohranicni straze). Ekkor már nem cseh, hanem csehszlovák farkasebnek nevezték a kutyákat.